Co najchętniej czytają Polacy?

Prawie wszystkie magazyny motoryzacyjne zanotowały we wrześniu br. spadki sprzedaży. Miesiąc na plusie zakończyło tylko "Auto-Moto"

Z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy opracowanych przez Wirtualnemedia.pl wynika, że liderem sprzedaży w segmencie pism motoryzacyjnych pozostał tygodnik "Motor (Wydawnictwo Bauer), którego średnia sprzedaż we wrześniu br. spadła o 0,58 proc. względem września ub.r. Drugi w kolejności tygodnik "Auto Świat" (Ringier Axel Springer Polska) zanotował stratę w wysokości 10,34 proc. i jego wynik spadł do 88 941 egz.

Wśród miesięczników na pierwszym miejscu w dalszym ciągu znajduje się "Top Gear" (Ringier Axel Springer Polska), którego sprzedaż ogółem spadła o 15,29 proc. i wyniosła 59 222 egz. Drugim najchętniej kupowanym miesięcznikiem było "Auto-Moto" (Wydawnictwo Bauer) z wynikiem na poziomie 46 445 egz. Pismo to zanotowało największy wzrost w zestawieniu, wynoszący 14,95 proc.

Miesięcznik "Cars" (Wydawnictwo Zwierciadło), który we wrześniu br. zniknął z rynku miał w ostatnim miesiącu ukazywania się sprzedaż ogółem na poziomie 12 964 egz., czyli aż o 66,94 proc. niższą niż rok wcześniej, gdy debiutował na rynku.

Jeśli porównamy dane z września do danych z sierpnia br. widać, że największy wzrost sprzedaży (wynoszący 11,36 proc.) zanotował magazyn "Top Gear", a najwięcej straciło pismo "Classic Auto" (spadek wyniósł 16,1 proc.).

Źródło: Wirtualnemedia.pl oprac. Bartosz Sińczuk

ZOBACZ TAKŻE:

Wulkany emocji, czyli zestawienie dużych hot hatchów

Tanio sprzedam punkty karne

Samochody - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.