Skoda wyprodukowała 1,5 mln Octavii

Z taśm produkcyjnych Skody zjechał 1,5-milionowy egzemplarz Octavii II. Druga generacja modelu jest produkowana od 2004 roku i cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem na całym świecie

Dystrybucja Skody wstrzymana

W Chinach samochód występuje pod nazwą MingRui, ale jego produkcja nie została wliczona do wyniku. Serce oferty Skody - bo tak nazywają Octavię Czesi - notuje świetne wyniki sprzedaży również na polskim rynku. W 2011 roku była najczęściej rejestrowanym samochodem w Polsce, mając sporą przewagę nad drugim Oplem Astrą i trzecią Skodą Fabią ( Najpopularniejsze modele w Polsce ).

Recepta na sukces Octavii jest prosta. Samochód jest zbudowany na płycie podłogowej Volkswagena Golfa, ale zapewnia od niego znacznie więcej miejsca w kabinie. Auto oferowane jest w nadwoziu typu liftback oraz kombi i zapewnia dobrą relację pomiędzy ceną a jakością. Stonowana, konserwatywna stylistyka przypadła do gustu Europejczykom, którzy często decydują się na zakup Octavii.

Przez ostatnie 15 lat Octavia stała się prawdziwym sercem Skody. Kwintesencją naszego hasła "Simply Clever", pojazdem przestronnym, praktycznym, rodzinnym i niedrogim. Model ten odegrał znaczącą rolę w rozwoju naszej firmy od lat 90. Jego druga generacja to był kolejny wielki krok naprzód. Liczba wyprodukowanych 1,5 miliona Octavii II pokazuje, jak wielki odnieśliśmy sukces - mówi Michael Oeljeklaus, członek zarządu Skody

Średniak naszych południowych sąsiadów jest produkowany w Czechach (Mlada Boleslav i Vrchlabi), Rosji (Kaluga), Indiach (Aurangabad), Kazachstanie (Ust-Kamenogorsk), Słowacji (Bratysława) oraz na Ukrainie (Solomonovo). Od 2007 roku Octavię produkują również Chińczycy pod wspomnianą nazwą MingRui.

Zapraszamy do galerii Skody Octavii .

Piotr Kozłowski

ZOBACZ TAKŻE:

Skoda przyszłości wyjeżdża na ulice | Galeria

Skoda ma swojego Upa!

Samochody: Skoda Octavia - ogłoszenia

Więcej o: