Wielka galeria nowej Pandy

Nasz wysłannik wraca właśnie z pierwszych jazd nową Pandą. Zanim na stronach portalu spisze swoje wrażenia, zapraszamy do nowej, bardzo obszernej galerii z włoskim mikrusem

Nowe auto za 35 tys. zł

Większa, bardziej funkcjonalna i oszczędniejsza - taka ma być nowa Panda. Nowy Fiat dostępny też będzie jedynie jako 5-drzwiowy hatchback. Długość nadwozia wzrosła z 3,54 do 3,65 m, szerokość - z 1,58 do 1,64 m, a jego wzrost - z 1,54 do 1,55 m. Najbardziej ma skorzystał na tym bagażnik, którego pojemność wynosi teraz 225 litrów (260 litrów, jeśli przesuniemy do przodu tylną kanapę).

Co pod maską? Dwucylindrowy benzyniak o pojemności 0,9 litra w wersji wolnossącej będzie generować moc 65 KM, a turbodoładowanej - 85 KM. Poza nim dostępny będzie także 1,2-litrowy silnik benzynowy o mocy 69 KM (dostępny także z instalacją LPG) oraz 1,3-litrowy turbodiesel Multijet (75 KM). Poza motorem o pojemności 1,2 litra, wszystkie jednostki będą seryjnie uzbrojone w system start-stop.

W gamie Pandy pojawi się wersja firmowana przez Abartha, zasilana 0,9-litrowym silniczkiem, podkręconym do 105 KM. Włoski maluch będzie też wyposażony w asystenta nagłego hamowania, który w razie wykrycia przeszkody będzie w stanie zatrzymać samochód, o ile jego prędkość nie przekracza 30 km/h.

Nowa Panda nie będzie produkowana w polskiej fabryce w Tychach, ale we włoskich zakładach pod Neapolem. Decyzję (w dużej mierze polityczną) o przeniesieniu produkcji szefostwo Fiata podjęło w czasie ekonomicznego kryzysu. Jak przyznał niedawno sam Sergio Marchionne - nie ma ona większego sensu ekonomicznego.

Zrobiliśmy tak, bo uważamy, że naszym obowiązkiem jest oddać pierwszeństwo krajowi, w którym są korzenie Fiata - tłumaczył Marchionne w środę na ceremonii oficjalnego uruchomienia produkcji nowej wersji Fiata Panda w zakładach Pomigliano d'Arco

Czy nowa Panda - podobnie jak obecna generacja - ma szanse stać się bestsellerem włoskiej marki? Zobaczymy. W zdobyciu serc klientów ma pomóc wyraźnie odświeżona stylistyka włoskiego mikrusa. Możecie ją ocenić zaglądając do nowej, obszernej galerii Fiata Pandy .

Bartosz Sińczuk

ZOBACZ TAKŻE:

2-milionowy Fiat Panda z Polski

Fiat Panda dla żądnych wrażeń

Fiat Panda - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.