Najszybszy samochód na świecie

Gus Gus - tak nazywa się skonstruowany we Włoszech najszybszy samochód świata z napędem spalinowym, który może osiągać prędkość niemal 500 kilometrów na godzinę. Auto można oglądać w Mediolanie, skąd wyruszy na tournee po całych Włoszech

362 km/h w Skodzie Octavii RS

Supersamochód powstał w całości w zakładach w Birone di Giussano w Lombardii. Zaprojektował go inżynier Mario Villa, wykładowca akademicki, specjalizujący się w dziedzinie komunikacji. Przy projekcie tym współpracował z Politechniką w Mediolanie. Twórca auta wyraził przekonanie, że Gus Gus, będący - jak powiedział - jedynym w swoim rodzaju "koncentratem najnowszej technologii", może stanowić interesującą inspirację dla przemysłu motoryzacyjnego w przyszłości.

Pod karoserią wykonaną z włókna szklanego oraz z polimerów nomex i kevlar drzemie V8-ka Chevroleta o pojemności 3,5 litra. W sierpniu tego roku Gus Gus pobił rekord prędkości - 483 km/h na słonej pustyni w Bonneville, w amerykańskim stanie Utah. Za kierownicą najszybszego samochodu na świecie siedział wówczas Fabio Montani.

To prawdziwe cudo można oglądać do stycznia w Automobilklubie w Mediolanie. W pierwszym dniu obejrzały go tłumy miłośników motoryzacji, których auto o kształcie strzały zachwyciło wyglądem i lekkością konstrukcji.

Źródło: PAP oprac. Bartosz Sińczuk

ZOBACZ TAKŻE:

Veyron najszybszym autem świata. Znowu!

Elektryczne Bugatti o momencie 2200 Nm - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Bugatti - ogłoszenia

Więcej o: