Nauka jazdy - odkręć kranik | WIDEO

Otwieramy kranik paliwa, używamy przycisku przelewowego i przy wyłączonym zapłonie trzykrotnie kopiemy w rozrusznik nożny. Nie, to nie cytat z instrukcji obsługi Sokoła, a wytyczne dla ośrodków szkolących motocyklistów, które mają zacząć obowiązywać w przyszłym roku...

W lutym 2012 roku w życie wchodzi projekt ustawy o kierujących pojazdami. Do tego czasu powinno być gotowe także rozporządzenie Ministerstwa Infrastruktury określające warunki szkolenia osób ubiegających się o prawo jazdy. Jego projekt jest niestety nieprzystający do współczesnych rozwiązań stosowanych w motoryzacji. I nie mówimy tu o ostatnich latach, a ostatnim półwieczu.

W poprzednim odcinku pokazaliśmy absurdy, jakie mają pojawić się w kursach na prawo jazdy kat. B. Dziś przyjrzymy się propozycjom szkoleń przyszłych motocyklistów.

Aby przybliżyć nieco abstrakcyjne dla wielu kierowców zapisy powiedzmy tylko, że kursanci będą się uczyć m.in. obsługi zabytkowych motocykli, sygnalizować skręt za pomocą ręki, czy pokonywać leśne dukty używając odpowiedniej metody bujania motocykla.

Jesteście ciekawi, jak będzie wyglądał taki kurs? Zobaczcie sami:

Nauka jazdy | Odkręć kranik

Marcin Lewandowski

ZOBACZ TAKŻE:

Zamiast migaczy będziemy machać rękoma

Łamanie przepisów będzie legalne

Fiat Punto - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.