Audi lepsze od Mercedesa

Od stycznia do listopada 2011 roku Audi sprzedało na świecie 1 193 110 samochodów, czym zapewniło sobie 18-procentowy wzrost w porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku. Tym samym marka z Ingolstadt wyprzedziła walczącego o prym wśród producentów samochodów luksusowych Mercedesa

Audi RS5 | Za kierownicą

Na czele wciąż pozostaje BMW, którego modele nabyło 1 252 205 osób (+13%). Mercedes zanotował 7-procentowy wzrost. Z wynikiem 1 136 525 sprzedanych egzemplarzy zajmuje trzecią lokatę. Jeśli sytuacja się nie zmieni, wynik sprzedażowy Audi będzie najlepszym w jego historii. Nie inaczej jest w przypadku Bawarskiej marki, która najprawdopodobniej pobije swój rekord z 2007 roku.

Przyczyn tej sytuacji należy szukać nie tylko daleko na wschodzie, gdzie chiński oddział Audi notuje ogromne wzrosty, a jego oferta jest bardzo rozbudowana. Również europejskie ramiona marki nie dają odetchnąć swoim rywalom i co chwilę informują o kolejnej premierze oraz planach wprowadzenia nowego modelu.

W marcu 2011 roku do polskich salonów trafiło nowe Audi A6. Wrzesień to miesiąc premiery odmiany Avant, a w październiku debiutowało Q3 oraz poliftingowe A5 i A5 Sportback. W nieco ponad pół roku Audi wprowadziło do sprzedaży aż 5 modeli, a w planach są kolejne, zupełnie nowe auta. Marka z Ingolstadt zostawiła w tyle Mercedesa, a teraz poprzeczkę zawiesiła ponad wynikiem sprzedażowym BMW. Bawarczycy mają się czego obawiać, a grupa Volkswagena ma powody do zadowolenia.

Piotr Kozłowski

ZOBACZ TAKŻE:

Audi A8L 4.2 TDI | Za kierownicą

Audi A4 2.0 TDI | Za kierownicą

Samochody: Audi A6 - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.