Mazda MX-5 z turbo!

Jeszcze nie tak dawno spekulowano, jakoby nowa Mazda MX-5 miała dostać silnik rotacyjny. Bardziej prawdopodobne jest jednak, że pod maskę kultowego Japończyka trafi turbodoładowane 1.3

Mazda MX-5 Super20

Tak przynajmniej przekonuje brytyjski Autocar . Chodzi o nową jednostkę z rodziny SkyActiv. Czterocylindrowe 1.3 z turbodoładowaniem zastąpiłoby dobrze znane, wolnossące silniki o pojemności 1,8 i 2,0 litrów. Nie wiadomo na razie, jakim potencjałem dysponować będzie nowy motor. Może się jednak okazać, że nie trzeba go będzie specjalnie "żyłować". Wieść niesie bowiem, że nowe wcielenie MX-5 ma ważyć o 275 kilogramów mniej niż obecnie sprzedawany model (dziś 1075 kg).

To nie wszystko. Czwarta generacja japońskiego roadstera zbudowana będzie na zupełnie nowej platformie, będzie bardziej kompaktowa od poprzedniczki, a jej nadwozie zostanie prawdopodobnie zaprojektowane w nowym dychu stylistycznym Mazdy - Kodo (patrz: Oto nowe oblicze Mazdy ). Jedyne, co na pewno się nie zmieni to idea napędu na tył. Nowa generacja Mazdy MX-5 zadebiutować ma w 2014 roku.

Bartosz Sińczuk

ZOBACZ TAKŻE:

Nowy rekord Guinnessa Mazdy MX-5

Mazda MX-5 z dobrą mocą

Mazda MX-5 - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.