Najpopularniejsze modele w Polsce

W opublikowanym przez Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar zestawieniu najpopularniejszych samochodów w Polsce króluje niezmiennie Skoda Octavia. To żadna niespodzianka, ale piąte miejsce Nissana Qashqai jest prawdziwym zaskoczeniem

Nissan Qashqai +2 | Za kierownicą

Ranking dotyczy liczby rejestracji nowych samochodów w Polsce w okresie styczeń-październik 2011 roku. Na pierwszym miejscu niezmiennie znajduje się Skoda Octavia , która zanotowała 5,7-procentowy spadek względem analogicznego okresu w poprzednim roku. Model ten znalazł ponad 12 800 nowych właścicieli.

Na drugim miejscu uplasował się Opel Astra z liczbą 9 400 zarejestrowanych egzemplarzy (+2,9%). 8 600 rejestracji (-5,5%) i trzecia pozycja to wynik kolejnego przedstawiciela Skody - modelu Fabia . Poza podium znalazł się Ford Focus (7 700 sztuk) oraz prawdziwe zaskoczenie - Nissan Qashqai , którego zarejestrowano 5 200 razy. W 2010 roku japoński crossover znalazł 7 323 nabywców, ale plasował się na ósmej pozycji w zestawieniu sprzedaży nowych samochodów w Polsce.

Na szóstym miejscu znalazł się Fiat Punto (5 tys. sztuk), który zanotował największy spadek z całej dziesiątki (32%). Na dalszych lokatach uplasowali się: Toyota Yaris (4 920 sztuk), Fiat Panda (4 900 sztuk), Volkswagen Golf (4 400 sztuk) oraz Opel Corsa (4 300 sztuk).

Piotr Kozłowski, źródło: Samar

ZOBACZ TAKŻE:

Nissany nie zjadą z taśm FSO

Skoda Fabia RS | Długi dystans

Samochody: Nissan Qashqai - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Agora SA