Dziecko Mercedesa i Ducati

Współpraca Ducati i Mercedesa trwa od ponad roku. Włosko-niemiecki związek wydał na świat kolejne potomstwo. Przed Wami najnowsze wcielenie SLK 55 AMG z genami Ducati Streetfighter 848

AMG i Ducati - Tandem marzeń?

Początkowo współpraca obu firm opierała się wyłącznie na wspólnych działaniach marketingowych. Niedawno włosko-niemiecki związek wszedł w nowy etap, którego efektem był Ducati Diavel AMG Special Edition . Teraz nadszedł czas na kanarkowego Mercedesa SLK 55 AMG. Specjalna edycja modelu została zaprezentowana na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Bolonii.

Zmiany w wyglądzie najmocniejszego SLK w historii są inspirowane Ducati Streetfighter 848. Na pierwszy ogień poszedł kolor - roadster został pomalowany na żólto. AMG zapowiedziało, że doda ten lakier do swej gamy, jeśli zainteresowanie nim będzie wystarczająco wysokie. Barwa karoserii kontrastuje z czarnymi felgami. A co we wnętrzu?

Tu dominują odwrotne proporcje kolorystyczne - większość elementów jest czarna, ale nie brakuje żółtych akcentów. Kanarkowa nić obszywa m.in. sportową kierownicę, półkubełkowe fotele, boczki drzwi oraz deskę rozdzielczą, nie omijając konsoli centralnej. Modyfikacje nie dosięgnęły jednak silnika.

Nie zmienia to faktu, że pod maską znajduje się jednostka V8 o pojemności 5.5 litra, mocy 422 KM i maksymalnym momencie obrotowym o wartości 540 Nm. W rezultacie SLK 55 AMG osiąga setkę w 4,6 sekundy i rozpędza się maksymalnie do 250 km/h (blokada elektroniczna). I co tu dodawać?

Piotr Kozłowski

ZOBACZ TAKŻE:

Ducati Diavel ze sznytem AMG

Lodowiec i pustynia w tunelu Mercedesa | Wideo

Samochody: Mercedes SLK - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.