Audi nie będą już takie same

Audi zapowiedziało zmianę języka stylistycznego, który w przyszłości odróżni od siebie poszczególne modele niemieckiej marki. Tym sposobem Niemcy chcą powstrzymać falę krytyki, która zalewa ich od dłuższego czasu

Tak wygląda Audi A1 Sportback

Różnice pomiędzy poszczególnymi modelami Audi zacierały się wraz z premierami najnowszej odmiany A4, A8 i A6 . Teraz cała gama niemieckiej marki wygląda bardzo podobnie. I choć jest to trend globalny (inni producenci - chociażby konkurencyjne BMW - postępują podobnie), to Audi posunęło się chyba najdalej ze wszystkich. Dyrektor Stylistyczny Stefan Sielaff zapowiedział, że niebawem ta sytuacja się zmieni.

Rozwijany obecnie nowy język stylistyczny niemieckiej marki w przyszłości odróżni od siebie poszczególne modele, wprowadzając trzy style, charakterystyczne dla sedanów/kombi, crossoverów oraz samochodów sportowych. Tym samym np. Q5 posiądzie cechy, których nie odnajdziemy w A6 i odwrotnie. Ten krok nie rozwiąże jednak głównego problemu Audi, którym jest podobieństwo pomiędzy np. A4 i A8 , a nie Q7 i A6.

Ponadto Niemcy w odleglejszej przyszłości planują wyróżnić swe ekologiczne e-trony spośród reszty gamy. Niestety Audi nie zdradziło, jak długo przyjdzie nam czekać na realizację tych zapowiedzi.

 

Piotr Kozłowski

ZOBACZ TAKŻE:

Audi S8 | Galeria

Audi A6 - król segmentu E

Samochody: Audi - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Agora SA