Ferrari 599XX Evolution - ekstremum

Jeśli obłęd jest kolejną fazą szaleństwa, to Ferrari 599 XX z nowym pakietem Evolution jest obłędne. Teraz czerpiący całymi garściami z bolidów F1 włoski sportowiec może być jeszcze lżejszy, jeszcze mocniejszy i jeszcze szybszy

Ferrari FF | Galeria

Wystarczy wyposażyć go w zestaw Evolution Package, który przedstawia nowe podejście do pojęcia aerodynamiki. Znikają gdzieś zmodyfikowane listwy zderzaków i nowy dyfuzor, bo na pierwszy plan wychodzi umieszczony na tylnej klapie aktywny spojler, którego oprogramowanie sterujące to wręcz sztuczna inteligencja.

Dwupłatowe skrzydło reaguje na każdy manewr kierowcy. Analizuje muśnięcia hamulca, pedału gazu i ruchy kierownicy. Wszystko po to, by jak najlepiej wyważyć docisk między przednią a tylną osią. Działania spojlera są ściśle skalibrowane z innymi systemami elektromechanicznymi. Nową technologię, z której korzysta inteligentne skrzydło Ferrari nazwało Opening Gap.

Modyfikacje układu wydechowego pozwoliły zwiększyć moc o 20 KM. Teraz w zaprzęgu Ferrari 599 XX może biegać aż 750 czarnych rumaków, które gwałtownym galopem reagują na każde muśnięcie pedału gazu. Silnik kręci się maksymalnie do 700 Nm. Evolution Package skraca przełożenia skrzyni biegów i odchudza ekstremalne Ferrari o 35 kg. Premiera pakietu odbędzie się na targach w Bolonii.

Piotr Kozłowski

ZOBACZ TAKŻE:

Ferrari SA Aperta od Noviteca

Ferrari F40 kontra 599 GTB | Wideo

Samochody: Ferrari - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.