Auto lat 60. wybrane

Ford Mustang to samochód przełomowy. Na tyle znaczący dla lat 60., że wybraliśmy go autem dekady. Czytelnicy Moto.pl  byli tego samego zdania. A jakie jeszcze auta z tego okresu zostały docenione?

Ford Mustang - auto dekady

Chyba nie ma osoby, na której ustach po usłyszeniu hasła Ford Mustang nie pojawiłby się uśmiech. To samochód który jest kwintesencją amerykańskiego stylu życia i podejścia do motoryzacji. Do dziś tysiące tych aut stoją w garażach na całym świecie ciesząc oko ich właścicieli. Trudno znaleźć inne auto z tego okresu, które oferuje tak wiele za tak niewiele.

Zobacz galerię Fordów Mustang z lat 60.

Ford Mustang zwyciężył ze sporą przewagą nad drugim w zestawieniu Jaguarem E-Type. To kolejna ikona epoki, która stała się sławna m.in. za sprawą filmu "Absolwent". Innym powodem był niewiarygodnie wysokie osiągi, za które u konkurencji trzeba było zapłacić nawet dwukrotnie więcej. Dziś to nadal poszukiwany klasyk, ale w przeciwieństwie do Mustanga zarówno zakup, jak i remont może pochłonąć o wiele więcej gotówki.

Wyniki sondażuWyniki sondażu Moto.pl

Jaguar E-Type obchodzi 50. urodziny

Trzecie miejsce także przypadło autu sportowemu. To Porsche 911, któe na samym początku nie oszałamiało ani prowadzeniem (wydłużono rozstaw osi, by je poprawić), ani osiągami (pierwsze silniki miały 130 KM). Z czasem coraz mocniejsze i sukcesywnie modyfikowane 911 stało się autem sportowym z prawdziwego zdarzenia.

Wybierz najlepszą generację Porsche 911

Marcin Lewandowski

ZOBACZ TAKŻE:

Wybierz auto lat 60.

Polskie Fiaty - 1967

FSO Polonez - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.