Nowe diesle Hondy

Nowy diesel Hondy o pojemności 1,6 l, który zadebiutował podczas trwającego salonu w Tokio pojawi się również na europejskim rynku
Prezes oraz Dyrektor Zarządzający Honda Motor Co.,Ltd. ogłosił, że Honda opracowała nową generację silników pod nazwą "Earth Dreams Technology".

Mają być przyjazne dla środowiska i nadzwyczaj dynamiczne. Plany są ambitne. Z wyjątkowymi parametrami ekologicznymi serii "Earth Dreams Technology", Honda będzie dążyć do tego, aby w ciągu trzech najbliższych lat zostać liderem w dziedzinie niskiego spalania.

Honda CR-VHonda CR-V Fot. Honda | Honda CR-V Nowa Honda CR-V

Pierwszą jednostką z nowej serii, przeznaczoną na rynki Europy, będzie diesel o pojemności 1,6 l. Ten mały silnik wysokoprężny będzie początkowo montowany w modelu Civic i zostanie wprowadzony do sprzedaży pod koniec  2012 roku. Jest on najlżejszym silnikiem Diesla o tej pojemności, a z emisją poniżej 100 g/km i mocą maksymalną 120 KM (przy 4000 obr/min), a przy tym ma oferowąć najlepszą w klasie relację osiągów do poziomu zużycia paliwa. Bardzo dobre prowadzenie samochodu wyposażonego w nową jednostkę Hondy zapewnia 300 Nm maksymalnego momentu obrotowego, dostępnego przy 2000 obr/min.

Szczepan Mroczek

ZOBACZ TAKŻE:

Używane: Honda CR-V (1995-2002)

39. urodziny Hondy Civic | Wideo

Honda CR-V - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.