Rozszerzona gwarancja Forda

Ford przedstawił wyniki programu ochrony gwarancyjnej ?Gwarancja 12? po dwóch latach funkcjonowania na polskim rynku.

Końcówka 2009 r., gdy całe przedsięwzięcie startowało, nie było powodów do wielkiego optymizmu. W pierwszym miesiącu funkcjonowania programu "Gwarancja 12" podpisano 281 umów. Potem okazało się jednak, że dodatkowa ochrona gwarancyjna dla Fordów w wieku do 10 lat i przebiegu do 200 000 km dobrze trafia w zapotrzebowanie naszego rynku. W ciągu dwóch lat podpisano prawie 24 000 kontraktów. W tym roku wzrost liczby umów wzrósł o 25 %, pojawili się klienci przedłużający kontrakt serwisowy na kolejny rok.

Ford Focus po teście na dystansie 40 tys. km

Program "Gwarancja 12" obejmuje najważniejsze, a zarazem, najdroższe podzespoły pojazdu (m.in. silnik z wybranymi elementami osprzętu, układ przeniesienia napędu wraz ze skrzynią biegów) a dodatkowo obejmuje usługę Assistance 12, która w sytuacji awarii lub kolizji zapewnia całodobową pomoc na drodze przez 12 miesięcy od daty rozpoczęcia programu gwarancyjnego lub do następnego przeglądu. Koszt udziału w programie dla klienta niezmiennie wynosi 89 zł.

Taka oferta jest kierowana do wszystkich właścicieli samochodów marki Ford w wieku do 10 lat i przebiegu do 200 000 km. Muszą być to pojazdy zarejestrowane w Polsce, sprawdzone w autoryzowanym serwisie Forda zgodnie z procedurą programu i w momencie objęcia programem nie starsze niż 120 miesięcy, licząc od daty pierwszej rejestracji (przebieg w momencie (maksymalny przebieg przy wchodzeniu do programu zależy od interewału międzyprzeglądowego dla danego modelu). Ochrona w programie "Gwarancja 12" wygasa automatycznie gdy pojazd osiągnie wiek 120 miesięcy lub przekroczy przebieg 200 000 km.

Przebieg i wiek pojazdu muszą być udokumentowane historią serwisową zapisaną w książce serwisowej. Pojazd bez takiej historii również może wejść do programu ale oprócz spełnienia ogólnych warunków musi przejść przegląd kwalifikujący w autoryzowanym serwisie Forda. Jeżeli pojazd zmieni właściciela w drodze sprzedaży, dziedziczenia czy aktu darowizny program "Gwarancja 12" będzie nadal obowiązywał w niezmienionym zakresie aż do wcześniej ustalonego terminu wygaśnięcia. Klient zobowiązany jest do wykonywania wszystkich przeglądów okresowych w autoryzowanych placówkach Forda zgodnie z planem obsługi dla jego samochodu. Auto musi być wykorzystywane zgodnie z przeznaczeniem i w zgodzie z zaleceniami opisanymi w instrukcji obsługi. Wszelkie naprawy muszą być wykonywane w autoryzowanych warsztatach Forda. Skutki napraw wykonywanych poza takimi serwisami nie są objęte programem.

Ford Focus RS500Ford Focus RS500 fot. Ford Ford Focus RS - TEST WIDEO

Powodzenie programu "Gwarancja 12", jak można sądzić, wynika nie tylko z dobrze przemyślanych warunków przedsięwzięcia, ale również z faktu, że możliwość przystąpienia do niego mają właściciele samochodów kupionych poza polskimi punktami sprzedaży. Ogromna część samochodów na polskich drogach to pojazdy sprowadzone zza granicy. Marka Ford zajmuje w tej grupie jedną z czołowych pozycji. Nabywcy używanych, importowanych Fordów nie są pozostawieni samym sobie. Ponosząc niewielki koszt przystąpienia do programu i wykonując regularnie zalecane przeglądy mogą uchronić się przed płaceniem nawet za tak kosztowne usługi jak wymiana dwumasowego koła zamachowego w turbodieslach, naprawa turbosprężarki czy przywrócenie sprawności skrzyni biegów.

Dariusz Dobosz

ZOBACZ TAKŻE:

Ford S-Max od 95 tys. zł

Używany Ford Galaxy - WARTO?

Ford Galaxy - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.