Audi A6 - król segmentu E

Do niedawna, zdaniem redaktorów Consumer Reports, najlepszą limuzyną klasy wyższej-średniej było Infiniti M37. To już jednak historia. Nowym królem segmentu jest Audi A6

Audi A6 | Za kierownicą

Ocena "doskonały" oraz 93 ze 100 możliwych do uzyskania punktów - oto wynik Audi A6 w najnowszym rankingu amerykańskiego magazynu Consumer Reports. Biorąc pod uwagę zeszłoroczną notę (79 punktów), limuzyna z Ingolstadt mocno awansowała. Co sprawiło, że został wybrany najlepszym modelem w segmencie? Dziennikarze docenili auto za świetną dynamikę (3.0T), bardzo dobre prowadzenie i wysoki komfort podróżowania. Redaktorzy chwalili również wysoką jakość wykończenia i doskonałe wyciszenie kabiny.

Ocenę "excellent" przyznano także Infiniti M35h ( galeria ) oraz nowej E-klasie. Mercedes E350 Bluetec okazał się niekwestionowanym zwycięzcą w kategorii niskiego zużycia paliwa, stracił za to kilka punktów przez zbyt wysoki poziom hałasu generowany przy małych prędkościach. Infiniti również uzyskało świetny wynik spalania, redaktorom nie przypadł jednak do gustu sposób w jaki hybrydowy układ napędowy oddaje moc. Ich zdaniem jest zbyt raptowny, nierówny, szarpany. Hybrydzie dostało się też za hamulce i wykończenie wnętrza, wyraźnie gorsze niż w "zwykłym" M37.

Sporym rozczarowaniem okazał się za to nowy Saab 9-5 ( test wideo ). Zapunktował za sprawą świetnego wykończenia kabiny i dopracowanego układu kierowniczego. Jednak głośny silnik, mało komfortowe zawieszenie, słabe osiągi oraz kiepska widoczność zmusiły dziennikarzy do wystawienia oceny "niegodny polecenia".

Bartosz Sińczuk

ZOBACZ TAKŻE:

Nowe Audi A6 od 198 300 zł

Nie będzie kolejnego Audi RS4 - ZOBACZ TUTAJ

Audi R8 - ogłoszenia

Więcej o: