Lexus IS F Club Sport Package - mało

Club Sport Package - brzmi zachęcająco tym bardziej, że oferowany jest z Lexusem IS F. Co do zaoferowania ma paczka przygotowana przez Toyota Racing Development? Na pewno nie modyfikacje silnika

Lexus LS 600h | Za kierownicą

Mówisz Sport Package i myślisz o dodatkowym zaprzęgu mechanicznych kucyków? Tym razem musisz zmienić tok rozumowania. Pakiet przygotowany przez Toyota Racing Development omija serce, co nie znaczy, że nie jest godny uwagi. Zmiany, które wprowadza są widoczne na pierwszy rzut oka.

Wszystkie dodatki zostały wykonane z włókna węglowego. Nowy spoiler w zderzaku zwiększa docisk przedniej osi, a maskę podziurawiono, by skuteczniej chłodzić 5-litrowe V8 o mocy 420 KM. Spod tylnego zderzaka wystaje zmodyfikowany dyfuzor, a na klapie bagażnika znalazło się ogromne skrzydło, które poprawia właściwości jezdne i wygląda... dość oryginalnie. Dopełnieniem pakietu są wieloszprychowe felgi aluminiowe w kolorze ciemnego grafitu. Choć modyfikacje ominęły silnik, to nie zapomniano o innych istotnych rzeczach.

Hamulce zostały wymienione na wydajniejsze, a zawieszenie będzie można regulować w zależności od humoru i potrzeb kierowcy. Toyota Racing Development przygotowała również mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu. Tak wyposażony IS F powinien "urwać" kilka sekund na Nurburgringu. Na razie nie wiadomo, czy Club Sport Package będzie dostępny w Polsce. Ze względu na brak zmian "kardiologicznych" czujemy pewien niedosyt.

Piotr Kozłowski

ZOBACZ TAKŻE:

Lexus IS F na nowy sezon

Lexus IS F Black Bison Edition

Samochody: Lexus IS - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.