Tata Nano na 2012 rok - Teletubiś

Hindusi wprowadzają zmiany do najtańszego samochodu osobowego na świecie. Nano z roku modelowego 2012 otrzyma zastrzyk mocy i kilka znaczących modyfikacji układu jezdnego. W ten sposób Tata chce zażegnać kryzys marketingowy, który trapi producenta od końca 2010 roku

Zmian wizualnych właściwie nie ma. Ważniejsze jest jednak to, co zmieniło się pod maską... a zmieniło się niewiele. Moc silniczka wzrosła o 3 KM i wynosi teraz 37 KM. Dodatkowe 3 Nm podniosły maksymalny moment obrotowy do 51 Nm. Hindusi zwracają uwagę na fakt, że pomimo zwiększenia tych wartości apetyt Nano na paliwo zmniejszył się i wynosi teraz 3,9 l/100 km. Przy takiej mocy jest to wątpliwy powód do dumy.

Za kierownicą | Tata Xenon - indyjski wół roboczy

Oceniając to auto należy pamiętać, że jego głównym zadaniem nie jest podbicie rynków zachodnich, ale zmotoryzowanie hinduskiego społeczeństwa, któremu Nano dało nadzieję na przesiadkę z motoroweru do samochodu osobowego. Nie zmienia to jednak faktu, że zdjęcia odświeżonego Nano wyglądają... śmiesznie. Małe Tata przypomina Teletubisia w reklamie kosiarki.

Prócz zmian w silniku, odświeżony model zyskał również zmodernizowane przednie zawieszenie, wydajniejsze hamulce i nowy układ kierowniczy. Za Nano po liftingu trzeba będzie zapłacić niecałe 2 tys. euro.

Piotr Kozłowski

ZOBACZ TAKŻE:

TATA wycofuje się z Polski

Tata podkręca sprzedaż Nano | Wideo

Samochody: Tata - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.