Toyota Hilux od 82 990 zł | Galeria

Po sześciu latach obecności na rynku przyszła pora na kolejny lifting. Zmiany obejmują nową stylistykę nadwozia, poprawione wnętrze, nowe elementy wyposażenia, większą moc i wzmocnione zawieszenie

Hilux z mocnym sercem | Za kierownicą + Wideo

Bez zmian pozostaje gama odmian oferowanych na polskim rynku. Toyota Hilux jest dostępna z dwoma silnikami (2.5 D-4D i 3.0 D-4D), z dwoma wariantami napędu (4x2 i 4x4), oraz w trzech wersjach nadwoziowych (pojedyncza, półtorej, oraz podwójna kabina).

Zmiany z zewnątrz objęły przednią część nadwozia, w której od nowa zaprojektowane zostały elementy od słupka A do samego zderzaka. Z profilu Toyota Hilux zachowuje wygląd, do którego przyzwyczaiły poprzednie generacje modelu. Delikatnym zmianom zostały poddane lusterka boczne, tylne lampy oraz spojler przedni i tylny. Nowy wzór otrzymały felgi zarówno 15, jak i 17-calowe.

Nowym elementem wyposażenia wnętrza jest system multimedialny Toyota Touch montowany seryjnie od wersji SR. System integruje za pomocą 6-calowego wyświetlacza dotykowego obsługę radia, telefonu (przez Bluetooth) i odtwarzanie muzyki (także przez Bluetooth). Jego częścią jest kamera cofania, której obraz wyświetla się na ekranie po wybraniu biegu wstecznego. System można rozbudować o moduł Touch&Go , zawierający nawigację satelitarną i dostęp do Internetu za pomocą telefonu komórkowego.

Dzięki zastosowaniu turbosprężarki o zmiennej geometrii łopatek i nowego rodzaju wtryskiwaczy, moc silnika 2.5 D-4D w wersji z napędem na jedną oś wzrosła o 24 KM. Jednostka rozwija teraz 144 KM przy 3600 obr/min., oraz 343 Nm przy 2000 obr/min., czyli tyle ile do tej pory ten sam silnik w wersji z napędem 4x4. Pomimo wzrostu mocy silnika udało się obniżyć jego średnie zużycie paliwa o 1 litr, do 7.3 l/100 km. Hilux 2.5 D-4D 2x4 otrzymał także wzmocnione zawieszenie z wersji 4x4, dzięki czemu poprawiło się jego prowadzenie i wzrosła maksymalna masa ciągniętej przyczepy do 2.5 tony.

Ceny modelu Hilux po zmianach rozpoczynają się od kwoty 67 472 zł netto (homologacja ciężarowa), czyli 82 990 zł brutto.

Nowa Toyota Hilux - ZOBACZ WIDEO

Marcin Lewandowski

ZOBACZ TAKŻE:

Jak rozebrać piękną dziewczynę przy pomocy Toyoty? | Wideo

Samochody z innej bajki | Toyota w USA

Toyota Hilux - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.