Lexus GS 250 - najmniejszy w rodzinie

Ma sześć cylindrów, 2,5 litra pojemności i osiąga 209 KM. Tak małego silnika nie montowano jeszcze w żadnym GS-ie. Czy wystarczy mu mocy, by zadowolić wymagających klientów?

Wybierz najlepszą generację Lexusa GS

Najmniejszy dotąd silnik montowany w modelu GS miał trzy litry pojemności i osiągał 220 KM. Oferowany był w latach 90. i z czasem zastąpił go silnik o pojemności 3,5 litra. Podczas premiery czwartej generacji Lexusa GS wydawało się, że będzie nadal będzie on pełnił rolę podstawowej jednostki, ale Japończycy poszli z duchem czasu i stworzyli nową, mniejszą i bardziej oszczędną wersję.

Lexus GS 250 napędzany jest dobrze znanym z modelu IS silnikiem V6 2,5 l. z systemem bezpośredniego wtrysku paliwa D-4S i systemem zmiennych faz rozrządy Dual VVT-i. Motor osiąga 209 KM mocy przy 6400 obr/min i 253 Nm maksymalnego momentu przy 4800 obr/min. Za przekazanie napędu na tylne koła odpowiada skrzynia automatyczna Super ECT-i o sześciu przełożeniach, wyposażona w tryb ręczny.

Jak ten najsłabszy jak dotąd układ poradzi sobie z wcale nie lekkim GS-em? Przyspieszenie 0-100 km/h zajmuje mu 8,6 sek., a prędkość maksymalna została ustalona na 228 km/h. Jeśli nie będziemy wykorzystywać wszystkich możliwości silnika, to średnie spalanie powinno wg producenta wynieść 8,9 l/100 km.

Lexus nie pochwalił się jeszcze zdjęciami podstawowej wersji napędowej, zatem aby poznać szczegóły wyglądu nowego GS-a zapraszamy do wcześniejszej galerii modelu GS 350 .

Marcin Lewandowski

ZOBACZ TAKŻE:

SEMA 2011 | Lexus GS 350 F Sport

Salon Frankfurt 2011 | Lexus GS 450h

Lexus GS - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.