Czwarte urodziny Motomuzeum z Gdyni

Gdyńskie Muzeum Motoryzacji obchodzi czwarte urodziny. Z tej okazji zaprasza do oglądania nowych eksponatów i udziału w konkursie. Zwycięzca zada szyku i wraz z rodziną przejedzie ulicami Gdyni zabytkowym Mercedesem z 1938 r.

By wziąć udział w konkursie wystarczy do 29 lutego 2012 r. odwiedzić muzeum (ul Żwirowa  2c, Chylonia). Do biletu wstępu wydawany będzie kupon konkursowy. Należy go wypełnić i wrzucić do skrzynki w Gdyńskim Muzeum Motoryzacji . Zwycięzca zostanie wybrany drogą losowania.

Nagrodą jest rodzinna przejażdżka muzealnym eksponatem - Mercedesem z 1938 r. - na uzgodnionej trasie w granicach Gdyni, a także towarzysząca jej sesja zdjęciowa. Zwycięzcy mogą towarzyszyć maksymalnie trzy osoby.

W ramach cyklu motomuzea odwiedziliśmy: Muzeum Mercedesa , Muzeum Porsche , Muzeum Volvo , Muzeum Motoryzacji i Techniki w Białymstoku

Gdyńskie Muzeum Motoryzacji istnieje od 2007 r. Przekraczając próg hali ekspozycyjnej w Chyloni goście przenoszą się na urokliwą, brukowaną uliczkę z XX lecie międzywojennego. W takiej scenerii podziwiać mogą imponującą kolekcję Witolda Ciążkowskiego, od dzieciństwa rozmiłowanego w motoryzacji. Tworzy ją 200 odrestaurowanych z dbałością o najdrobniejszy szczegół pojazdów: 50 zabytkowych samochodów i 150 motocykli.

Wśród eksponatów są m.in. auta marki Mercedes, Ford i Fiat. Obejrzeć można również motocykle z Anglii, Belgii, Francji, Stanów Zjednoczonych, a także polskie Sokoły. Jest tu też liczna kolekcja niemieckich jednośladów cywilnych z lat 30.

Muzeum czynne jest od poniedziałku do soboty w godz. 9.00-17.00. Bilety kosztują normalny - 7 zł, ulgowy - 3 zł (młodzież do lat 14).

Bartosz Gondek

ZOBACZ TAKŻE:

Motomuzea koniecznie do odwiedzenia | Przewodnik

Lancia Voyager od 165 900 zł

Samochody - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.