Miejskie auto dla Batmana

Gdyby Batman szukał zgrabnego roadstera na niedzielne przejażdżki, z pewnością wstąpiłby do warsztatu niemieckiego tunera SchwabenFolia

Samochody z innej bajki | Wiesmann

SchwabenFolia to firma, która dopiero zaczyna swoją przygodę z wielkim tuningowym światem, ale jak widać wchodzi weń bez większych kompleksów. Ekipa niemieckiego tunera wzięła na warsztat charakterystycznego Wiesmanna, którego przerobiła na auto o mrocznej nazwie Black Bat (Czarny nietoperz).

Nadwozie roadstera pokryte zostało czarną, matową folią, a nadkola wypełniły 20-calowe, kute obręcze kół firmy BBS. Spod ich cienkich ramion wyzierają teraz nawiercane tarcze hamulcowe i potężne zaciski Brembo (6-tłoczkowe z na przedniej i 4-tłoczkowe na tylnej osi).

Ekipa nie omieszkała też wycisnąć kilku dodatkowych, mechanicznych rumaków z potężnego silnika. 5-litrowe V10 znane z BMW M5 - wstępnie podkręcone przez specjalistów Wiesmanna - otrzymało nowy układ dolotowy i wydechowy, dzięki którym rozwija okrągłe 600 koni mechanicznych.

Taki potencjał, w aucie ważącym niecałe 1400 kg to obietnica rewelacyjnych osiągów. I rzeczywiście, za kierownicą raczej trudno zasnąć z nudów - do setki auto przyspiesza w 3,5 sekundy, po niecałych 10 sekundach mknie już z prędkością 200 km/h, a wskazówka prędkościomierza zatrzymuje się dopiero przy 321 km/h.

Jak Wam się podoba? Zapraszamy do galerii podkręconego Wiesmanna MF5 .

Bartosz Sińczuk

ZOBACZ TAKŻE:

Wiesmann gubi cylindry

Wiesmann GT MF4-S

BMW M5 - ogłoszenia

Więcej o: