Alfa Romeo szykuje nowego Spidera

Alfa Romeo planuje nową generację modelu Spider. Na razie nie znamy daty premiery roadstera, ale wiadomo, że zostanie on zbudowany na nowej płycie podłogowej. Nie brakuje spekulacji na temat jego napędu

Alfa Romeo po zakończeniu produkcji modelu Brera Spider nie ma w swej ofercie bezpośredniego konkurenta dla np. Mazdy MX-5. Mimo pięknej stylizacji włoski samochód nie odniósł rynkowego sukcesu, co w przyszłości ma zmienić nowy model. Samochód stylem i charakterem ma nawiązywać do kultowego Spidera I generacji.

Alfa Romeo Giulietta | Za kierownicą

Alfa Romeo opracowuje nową, lekką płytę podłogową, na której zostanie zbudowana najnowsza odmiana roadstera. Dzięki temu jego masa wyniesie zaledwie około 1 000 kg. W porównaniu z ważącą około 1 700 kg "otwartą" Brerą robi to naprawdę ogromne wrażenie.

Na razie nie wiadomo kiedy Włosi zaprezentują studyjną wersję auta, ale bardzo prawdopodobne, że będzie on inspirowany projektem Pininfariny o nazwie 2uettottanta , który został zaprezentowany w 2010 roku i wzbudził ogromny zachwyt. Pod maskę zapewne trafi czterocylindrowy silnik o mocy około 150 KM. 1.75-litrowa jednostka może rozwijać nawet 235 KM (m.in. w modelu Giulietta QV), dlatego nie powinniśmy się martwić o osiągi lekkiego Spidera.

Piotr Kozłowski

ZOBACZ TAKŻE:

Pininfarina Alfa Romeo 2uettottanta

Alfa Romeo 8C Competizione Spider

Samochody: Alfa Romeo Spider - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.