Salon Tokio 2011 | Nissan NV350

Dla każdego coś dobrego. Amerykanie dostali od Nissana pokracznego, ale ogromnego NV1500, dla Europy powstał kompaktowy furgon NV200, a z myślą o Azji przygotowano pojemnego minibusa NV350. Ten ostatni zadebiutuje podczas salonu w Tokio

Samochody dostawcze, w których kierowca siedzi nad przednią osią odeszły w Europie w zapomnienie wraz z zakończeniem produkcji Volkswagena T3. Kilku producentów z Azji oferowało później jeszcze auta tego typu, ale z marnym skutkiem. Powodem jest jak sądzę  powszechny pogląd, że nie jest to bezpieczny układ.

W Azji z kolei samochody dostawcze z silnikiem pod kabiną cieszą się największym wzięciem. Liderem rynku jest oczywiście Toyota HiAce (ale nie ta, którą znamy z naszego rynku z silnikiem przed kabiną). Nissan oferował dotąd w tym segmencie model Vanette.

Nowy Nissan NV350 nawiązuje wyglądem do azjatyckiego HiAce'a. Wewnątrz w zależności od wersji będą umieszczone fotele dla pasażerów (wersja osobowa), lub przestrzeń ładunkowa o długości do 3 m (wersja dostawcza). Aby przednia część kabiny też mogła być wykorzystana do przewozu ładunków hamulec pomocniczy obsługiwany jest nogą, a dźwignię zmiany biegów umieszczono na desce rozdzielczej. Nissan chwali się, że NV350 jest pierwszym samochodem dostawczym uruchamianym za pomocą przycisku.

Marcin Lewandowski

ZOBACZ TAKŻE:

2013 Nissan GT-R - jeszcze szybszy

Trzecie Pivo z Japonii

Nissan Navara - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Agora SA