Nowe Porsche na bazie Audi R8

Jak donosi brytyjski magazyn Autocar Porsche rozważa produkcje bezpośredniego rywala dla Ferrari 458 Italia, który będzie miał umieszczony centralnie silnik

Porsche 918 Spyder Hybrid w akcji

Porsche poza modelem Cayenne nie dzieli części zamiennych z innymi markami koncernu VW. Ale z finansowego punktu widzenia błędem byłoby nie wykorzystać opracowanej konstrukcji R8. Nowe Porsche ma bazować na przygotowywanej platformie z włókna węglowego, która znajdzie zastosowanie w  kolejnych generacjach Audi R8 i Lamborghini Gallardo. Koncern może czerpać z pierwszych doświadczenia w tej dziedzinie ponieważ Lamborghini Aventador ma monocoque wykonany właśnie z włókna węglowego.

Szefowie Porsche nie ujawniają żadnych szczegółów dotyczących nowego samochodu, ale wiadomo, że ma wypełnić lukę pomiędzy modelami 911 i 918 Spyder. Z pewnością stawienie czoła Ferrari Italia to wyzwanie, które jest istotne dla image'u marki. Czekamy na kolejne informacje na temat nowego Porsche z centralnie umieszczonym silnikiem, a tymczasem pojawiły się też nowinki dotyczące liftingu Audi R8, który zostanie ujawniony w marcu, podczas salonu samochodowego w Genewie. Wzrośnie moc silników (V8 do 450 KM, V10 do 550 KM) oraz wreszcie pojawi się dwusprzęgłowa 7-biegowa zautomatyzowana skrzynka biegów.

Szczepan Mroczek

ZOBACZ TAKŻE:

 

Hybrydowe Porsche 918 Spyder

Porsche - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.