Los Angeles 2011 | Cadillac XTS

Brak udanego modelu flagowego mocno doskwierał marce Cadillac. Jak widać po pierwszym zdjęciu, nowy model o nazwie XTS powinien przypaść do gustu amerykańskim klientom

Cadillac Ciel | Niebo nad Kalifornią

Do salonu samochodowego w Los Angeles coraz bliżej, a w związku z tym coraz więcej zdjęć premierowych aut wycieka od producentów. Cadillac nie mogąc się go doczekać sam "niechcący" opublikował pierwsze zdjęcie na swoim serwisie prasowym.

Produkcyjna wersja Cadillaca XTS nie odbiega znacząco od prototypu o nazwie XTS Platinum prezentowanego półtora roku temu w Detroit. Samochód został zaprojektowany zgodnie z obowiązującą w firmie filozofią. Wszystkie lampy nadal ustawione są pionowo, a nadwozie tnie powietrze ostrymi jak brzytwa krawędziami.

Nieznane są jak dotąd żadne szczegóły dotyczące źródeł napędu. Przypomnijmy, że XTS Platinum napędzany był motorem V6 z bezpośrednim wtryskiem paliwa o pojemności 3,6 litra, połączonym z silnikiem elektrycznym. Hybrydowy zespół generował moc 350 koni i 400 Nm maksymalnego momentu obrotowego i napędzał wszystkie koła auta za pośrednictwem  sprzęgła lepkościowego typu Haldex.

Cadillac XTS zastąpi jednocześnie dwa modele: STS i DTS. W amerykańskich salonach nowa limuzyna Cadillaca pojawi się na wiosnę 2012 roku.

Marcin Lewandowski

ZOBACZ TAKŻE:

Cadillac Elvisa Presleya może być twój!

Cadillac Ciel | Niebo nad Kalifornią

Cadillac - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.