Opel Astra GTC | Nowa galeria

Pierwsze zdjęcia, kanarkowej Astry GTC trafiły do sieci latem. Dziś znów możemy przyjrzeć się trzydrzwiowemu Oplowi, tym razem nieco dokładniej i w nieco innych okolicznościach przyrody

Auto może się podobać. A to dlatego, że produkcyjna wersja trzydrzwiowej Astry wygląda niemal identycznie jak GTC Concept - bardzo ciepło przyjęty prototyp zaprezentowany podczas zeszłorocznych targów w Paryżu. Głębokie przetłoczenia w drzwiach i ostre krawędzie w tylnych nadkolach nadają niemieckiemu hatchbackowi zadziornego charakteru.

Temperamentu nie zabraknie również pod maską. Przypomnijmy - Astra GTC dostępna będzie z czterema silnikami o mocy od 120 KM do 180 KM. Podstawowa jednostka benzynowa ma pojemność 1,4 l i generuje 120 lub 140 KM. Najmocniejsza jednostka to 1.6 Turbo o mocy 180 KM. Wersja OPC pojawi się w 2012 roku. W momencie wejścia do sprzedaży Opel Astra GTC dostępny będzie z jednym dieslem - dwulitrową jednostką osiągającą moc 165 KM i moment 380 Nm. Od początku 2012 roku, do gamy dołączy nowy silnik 1.7 CDTI (100 KM i 130 KM). Będzie on montowany w wersjach CDTI ecoFLEX.

Trzydrzwiowa Astra to kolejny model, produkowany dla Opla w gliwickich zakładach. Obecnie z linii montażowych zjeżdżają już pięciodrzwiowa wersja Astry IV i sedan III generacji, a w 2013 roku do gamy dołączy nowa Astra w wersji cabrio.

Zapraszamy do galerii Opla Astry GTC .

Bartosz Sińczuk

ZOBACZ TAKŻE:

1,5 mln Astry z Gliwic

Opel Astra 1.6 Turbo | Za kierownicą

Opel Astra - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.