Ranking zadowolenia z marek | ADAC

Lexus przed Porsche, Volkswagen na szarym końcu - daleko za Dacią, Skodą i Citroenem. Oto wyniki najnowszego badania zadowolenia z samochodowych marek, przeprowadzonego przez niemiecką organizację ADAC

Jak co roku, specjaliści z ADAC postanowili zbadać poziom zadowolenia niemieckich klientów z samochodów, którymi Ci na co dzień się poruszają. Zestawienie przygotowano na podstawie ponad 47 tysięcy ankiet, wypełnionych i nadesłanych przez samych użytkowników. Badacze pytali w nich o zadowolenie z marki jako takiej, samochodu oraz jakości obsługi serwisowej. Skala oceny obejmowała zakres od 1 (bardzo zadowolony) do 5 (całkowicie niezadowolony).

Ranking awaryjności ADAC 2010

Niemieckie rankingi dotyczące motoryzacji (szczególnie te przygotowywane przez media), z powodu domniemanej stronniczości przez wielu traktowane są z przymrużeniem oka. Jeśli przyjrzymy się wynikom tegorocznego badania ADAC, wyraźnie widać, że nie mają one nic wspólnego z patriotyczną subiektywnością. Zwycięzcą najnowszego rankingu jest bowiem Lexus, na drugim miejscu uplasowało się Subaru, a trzecia pozycja należy do Jaguara. Najwyżej ocenianą niemiecką marką jest Porsche, które w rankingu znalazło się na czwartym miejscu. BMW zamyka pierwszą dziesiątkę, a Mercedes jest dopiero 19.

Powodów do zadowolenia nie mają szefowie Volkswagena. Marka z Wolfsburga uplasowała się dopiero na 27 pozycji. Właściciele Volkswagenów należą też do stosunkowo najbardziej niezadowolonych z firmowej obsługi serwisowej.

Poniżej znajdziecie szczegółową tabelę z wynikami. Kolorowe strzałki przy ocenach zadowolenia z marki informują o ewentualnych zmianach pozycji względem rankingu z roku ubiegłego.

źródło: adac.de

Bartosz Sińczuk, Źródło: ADAC

ZOBACZ TAKŻE:

Wybierz najlepszą generację Lexusa GS

Salon Frankfurt 2011 | Nowy Lexus GS

Lexus GS - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Agora SA