Ferrari SA Aperta

Niemiecki tuner Novitec Rosso to odłam firmy Novitek, który zajmuje się tuningiem Ferrari. Ich najnowszym dziełem jest SA Aperta wzmocnione do, uwaga, 888 KM

Ferrari 599 produkowane jest od 2006 roku, a pięć lat w motoryzacyjnym świecie to wieczność. Włosi nie zapominali o Fiorano, co jakiś czas prezentując jego nowe wersje. W 2009 roku Ferrari zaprezentowało torową odmianę modelu o nazwie 599XX. Rok później na targach samochodowych w Genewie świat ujrzał 599 HY - hybrydowe Fiorano, w którym zastosowano znany z torów F1 system KERS, odzyskujący energię podczas hamowania. Kilka tygodni później nastąpiła premiera drogowej odmiany 599XX oznaczona literami GTO.

Tym sposobem wyposażony w zaprzęg 620 mechanicznych koni silnik ze zwykłego 599 został wzmocniony do 730 KM (599XX) i 670 (599 GTO). Mnogość wersji nie powstrzymała Ferrari od wprowadzenia kolejnej modyfikacji 599. Zapotrzebowanie rynku kazało wzbogacić ofertę o odmianę z otwartym dachem, którą nazwano SA Aperta. Wyposażono ją w 670-konną jednostkę z 599 GTO. Do tych, którym taka moc wydaje się zbyt mała, niemiecki tuner Novitec Rosso wyciągnął pomocną dłoń.

Niemcy zadbali o odpowiedni wygląd 599, pokrywając karoserię grafitowym lakierem, montując czarne felgi (21 cali z przodu, 22 z tyłu) i tylne klosze reflektorów o tej samej barwie. Mechanika też uległa zmianie. Tuner przebudował układ wydechowy, który wieńczą monstrualne końcówki rur o średnicy 90 mm, zainstalował dwie potężne turbosprężarki, zmienił ustawienia komputera. Dzięki tym zabiegom z 6-litrowego V12 udało się wycisnąć aż 888 KM. Taka moc w połączeniu z 860 Nm maksymalnego momentu obrotowego pozwala osiągać setkę w 3,1 sekundy i rozpędzać się maksymalnie do 340 km/h. Kto da więcej?

 

Piotr Kozłowski

ZOBACZ TAKŻE:

Novitec podkręca Guliettę

Jest piękna, może być bestią - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Ferrari - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.