Salon Los Angeles 2011 | Subaru BRZ STI Concept

Subaru pokazało pierwsze zdjęcia prototypu zwiastującego sportowe coupe przygotowywane wspólnie z Toyotą. Czym różni się od Toyoty?

Kilka lat temu Subaru i Toyota podpisały umowę na mocy której obie firmy wspólnie miały opracować całkowicie nowy nieduży samochód sportowy. Pierwsze efekty tych prac zostały pokazane światu w 2009 roku w postaci pierwszego prototypu oznaczonego jako Toyota FT-86. Od tamtej pory Toyota zdążyła już zaprezentować trzy kolejne koncepty, a niedawno pierwsze zdjęcia ostatecznej wersji produkcyjnej. Przez cały ten czas Subaru milczało pokazując jedynie szkielet auta z uwidocznionym układem napędowym. Kiedy w końcu ukazało się pierwsze zdjęcie prototypu Subaru BRZ okazuje się, że auto jest niemal identyczne z Toyotą. Różnice obejmują zderzaki, lampy, czy koła.

Konstrukcję oparto na zmodyfikowanej płycie podłogowej Subaru Imprezy. Także silnik pochodzi z Subaru i jest to dwulitrowa jednostka typu bokser wyposażona w turbodoładowanie. Silnik osiąga moc 200 KM i przekazuje je na tylne koła za pośrednictwem sześciobiegowej skrzyni ręcznej lub automatycznej. Zaletą samochodu ma być wyjątkowo nisko umieszczony środek ciężkości, co ma przekładać się na znakomite własności jezdne.

Subaru BRZ STI Concept zostanie pokazany publiczności podczas salonu w Los Angeles (18-27 listopada 2011). Gotowe auto ma trafić do salonów sprzedaży wiosną 2012 roku.

Marcin Lewandowski

ZOBACZ TAKŻE:

WRX i STI zrywają z Imprezą

Nowe Subaru Impreza | Galeria

Subaru Impreza - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.