Historia gwiazdy Mercedesa | Wideo

Motoryzacja na lądzie, w wodzie i w powietrzu - oto, co oznacza każde z ramion gwiazdy Mercedesa. Skąd wziął się pomysł na taki symbol?

Jak narodziła się gwiazda Mercedesa? Zapraszamy do obejrzenia filmu:

 

O znaku rozpoznawczym Mercedesa pisaliśmy już w cyklu "U LOGOpedy" . Na pomysł użycia gwiazdy wpadli synowie zmarłego w 1900 roku Gottlieba Daimlera - Paul i Adolf. W latach 1872-1881 ich ojciec był dyrektorem technicznym w zakładach produkujących silniki w Deutz, w Kolonii. Nad drzwiami domu, który widniał na pocztówce przedstawiającej miasto, narysował ten właśnie znak, a na odwrocie napisał do żony, że kiedyś taka gwiazda wisieć będzie nad drzwiami jego własnej fabryki. Trzy ramiona odpowiadały marzeniu zmotoryzowania przestrzeni lądowej, powietrznej i wodnej.

Mercedes CLS 63 AMGMercedes CLS 63 AMG Mercedes CLS 63 AMG Mercedes CLS 63 AMG | Galeria

Szefowie firmy jednogłośnie zgodzili się na propozycję synów Daimlera. W 1909 r. urzędzie patentowym zarejestrowano dwie gwiazdy - z czterema oraz trzema ramionami. Ostatecznie wykorzystywano jednak tylko gwiazdę trójramienną. Firma odświeża logo w 1923 r. Pod gwiazdą pojawia się słowo Mercedes, a wszystko zostaje otoczone okrągłą obwódką (czytaj o dalszych losach trójramiennej gwiazdy Mercedesa ).

msob, bs

ZOBACZ TAKŻE:

Z wizytą w muzeum Mercedesa

Historia Mercedesa w obrazkach

Mercedes - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.