Cadillac Elvisa Presleya może być twój!

Jeśli lubicie podróżować w królewskim stylu, na rynku aukcyjnym pojawi się niedługo auto idealne dla was. To Cadillac Fleetwood Limo należący niegdyś do Elvisa "Króla" Presleya

Ten konkretny Cadillac narodził się w 1955 roku. Pod maską ma 250-konne V8 o pojemności 5,4 litra, a w kabinie oferuje miejsce dla ośmiu osób. Z fabryki wyjechał niebieski, ale na życzenie "Króla" zaraz po kupnie został przemalowany na czarno.

Z samochodami należącymi do słynnych osób, bywa różnie. Przeszłość tego egzemplarza jest jednak bardzo dobrze udokumentowana i nie ma wątpliwości, iż rzeczywiście należał on do Presleya. Nowy właściciel otrzyma m.in. umowę kupna podpisaną przez ojca Elvisa - Vernona oraz oryginalną instrukcję obsługi z autografem artysty.

"Król" wraz zespołem używali tego auta podczas trasy koncertowej po południowych Stanach USA w 1956 roku. W latach 90. samochód trafił do Muzeum Elvisa Presleya, później do Elvis-A-Ramy w Las Vegas. Obecnie należy do prominentnego kolekcjonera z Texasu.

Organizator aukcji przewiduje, że za auto zainkasuje kwotę 100-150 tys. dolarów. Aukcja zostanie przeprowadzona 12 listopada. Więcej szczegółów znajdziecie tutaj .

Bartosz Sińczuk

ZOBACZ TAKŻE:

Odświeżony Accord od 99 900 zł

Honda Accord Crosstour

Honda Accord - ogłoszenia

Więcej o: