Toyota rośnie w siłę

W trzecim kwartale 2011 roku Toyota odnotowała wzrost sprzedaży i udziału w europejskim rynku motoryzacyjnym

W ciągu pierwszego półrocza br. GM sprzedał 4,54 mln aut, Volkswagen - 4,13 mln, a Toyota - 3,71 mln. Ponad 20-proc. spadek japońskiej firmy to pokłosie trzęsienia ziemi i tsunami.

W trzecim kwartale br. udział firmy w rynku europejskim wyniósł 4,1 proc. (+0,4 pkt. proc.), a sprzedaż - 182 981 aut. Od początku roku nabywców znalazło tu 608 620 egzemplarzy Toyoty i Lexusa. Aż 19-proc. wzrost popularności odnotowały modele hybrydowe (od stycznia do końca września 65,2 tys. sztuk), które stanowią obecnie 11 proc. sprzedaży koncernu w Europie.

We wrześniu na czterech rynkach (Polska, Belgia, Francja, Wielka Brytania) zadebiutował najbardziej popularny model japońskiego producenta - Yaris. Spotkał się tam z ciepłym przyjęciem i będzie wkrótce dostępny także w pozostałych krajach. Fabryka Toyoty we Francji uruchomiła produkcję na trzecią zmianę, zwiększając zatrudnienie o 800 osób.

Pomimo utrudnień z dostawami samochodów po marcowym trzęsieniu ziemi i tsunami w Japonii, w 2011 roku koncern planuje poprawę zeszłorocznego wyniku o około 20 tysięcy aut.

msob, źródło: Toyota

ZOBACZ TAKŻE:

Toyota MR2 - TEST

Najlepsze sportowe auta lat 80.

Toyota MR2 - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.