Skoda Citigo zjeżdża z taśmy

Rozpoczęła się już produkcja trojaczków z Bratysławy. Skoda najpierw trafi na rodzimy rynek. Eksport rozpocznie się z półrocznym poślizgiem względem Volkswagena Up!

W fabryce w Bratysławie ruszyła seryjna produkcja nowego samochodu marki Škoda, Citigo. Portfolio marki poszerza się teraz o najmniejsze auto, które uzupełni ofertę w segmencie A - małych samochodów miejskich.

Nowe Citigo na rodzimym, czeskim rynku, pojawi się jeszcze przed końcem tego roku. W pozostałych krajach europejskich będzie dostępne od połowy 2012 roku. Na początku, Citigo będzie oferowane w wersji trzydrzwiowej, następnie pojawi się również w bardziej praktycznej wersji pięciodrzwiowej.

Citigo jest głównym punktem naszej strategii wzrostu. Auto jest kompaktowe, ale jednocześnie bardzo przestronne, ekonomiczne i atrakcyjne z wyglądu. Oprócz tego, wyposażono je w wiele przemyślanych rozwiązań, w tym przypadku - "miejskich rozwiązań" - powiedział prezes zarządu Škody, prof. dr h.c. Winfried Vahland

Grupą odbiorców, do której kierowany jest model, są młodzi kierowcy, młode rodziny z małymi dziećmi, które szukają drugiego, a nawet trzeciego samochodu. Samochód jest idealny również dla osób "w sile wieku", tzn. dla tych, którzy przywiązują dużą uwagę do ceny i mają raczej racjonalny stosunek do samochodów, a z drugiej strony - liczy się dla nich jakość i prosty i elegancki design.

Podczas rynkowej premiery, samochód będzie oferowany z dwoma nowymi, trzycylindrowymi silnikami benzynowymi 1.0 do wyboru, o mocy 60 KM i 75 KM. Będą one współpracować z pięciobiegową skrzynią biegów. Obie jednostki opracowywano pod kątem niskiego zużycia paliwa, które wynosić ma odpowiednio 4,2 i 4,3 l/100 km.

Marcin Lewandowski

ZOBACZ TAKŻE:

Skoda Fabia RS | Długi dystans - 16 tys. km

Najciekawsze prototypy Škody

Skoda Felicia - ogłoszenia

Więcej o: