Infiniti FX Vettel trafi do produkcji

- Włożyliśmy w to auto kawał serca. Może warto, by cieszyło się nim więcej klientów niż tylko Sebastian Vettel? - pomyśleli szefowie Infiniti i postanowili uruchomić produkcję limitowanej serii modelu FX Vettel Edition

W decyzji pomogło im z pewnością zdobycie przez Vettela kolejnego tytułu mistrza świata F1. Jak powiedział Andy Palmer, wiceprezydent Nissana, w przyszłości Infiniti zamierza rozwijać linię pikantnych modeli z plakietką IPL.

Na początku to była zabawa - zarówno dla Sebastiana, jak i dla Shiro Nakamury. Powstał ciekawy samochód, ale jednocześnie pilotażowy odcinek serii IPL, czyli naszego odpowiednika dla produktów AMG lub M GmbH. Udowodniliśmy, że jesteśmy w stanie zbudować bardzo specjalne, limitowane edycje modeli. Liczę, że zwycięstwo Sebastiana zwiększy zainteresowanie FX-em - wyznał Palmer.

Przypomnijmy, że w przygotowaniu niepowtarzalnego egzemplarza FX-a osobiście brał udział Sebastian Vettel. Po 6 miesiącach inżynierskiej pracy powstało jedyne w swoim rodzaju (a przy okazji najszybsze w historii) Infiniti z silnikiem V8 o mocy 420 koni, zdolne osiągnąć prędkość maksymalną 300 km/h. Szczegóły na temat ceny i liczby egzemplarzy modelu poznamy jeszcze przed końcem roku.

Czytaj więcej o Infiniti FX Vettel.

Marcin Sobolewski

ZOBACZ TAKŻE:

Infiniti FX z turbodieslem - TEST

Infiniti FX po zmianach

Infiniti FX - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.