Evora w wyścigowym przebraniu

W salonach Lotusa można już zamówić nową, limitowaną edycję Evory S GP Edition. Oprócz bogatego wyposażenia auto otrzymało barwy Lotus Renault - zespołu startującego w wyścigach Formuły 1

Czarne nadwozie ozdobione złotymi wstawkami, czerwone zaciski hamulcowe i obudowy lusterek bocznych i złote obręcze kół nawiązują do schematu kolorystycznego bolidu, którym jeszcze nie tak dawno jeździł Robert Kubica.

Zrób zdjęcie i wygraj komplet opon!

Chociaż wyglądem auto odwołuje się do surowych wyścigówek, wyposażone jest we wszystkie opcjonalne elementy oferowane przez Lotusa. Na liście wyposażenia znajdują się m.in. zamszowo-skórzana tapicerka z czerwonymi przeszyciami, obszyta skórą kierownica, duży dotykowy panel nawigacji, tempomat, tylna czujniki parkowania i kamerę cofania.

W Lotusie uznali najwyraźniej, że Evora S jest wystarczająco mocna i szybka, bo silnik pozostał nietknięty. Umieszczone z tyłu, mechanicznie doładowane V6 o pojemności 3,5 l oferuje kierowcy seryjne 350 koni mechanicznych i 400 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Do setki auto rozpędza się w 4,8 sek. i potrafi gnać z prędkościami dochodzącymi do 277 km/h.

Lotus zbuduje tylko trzy egzemplarze limitowanej Evory. Za każdy trzeba będzie zapłacić równowartość 69 950 funtów.

Bartosz Sińczuk

ZOBACZ TAKŻE:

Super-Lotus, czyli Evora GTE

Lotus w Polsce

Lotus - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.