Ruszyła produkcja Skody Rapid

Skoda rozpoczęła produkcję nowej kompaktowej limuzyny przeznaczonej na rynek indyjski. Do salonów trafi przed końcem roku

Zrób zdjęcie i wygraj komplet opon!

Długość 4,39 m, szerokość 1,70 m oraz wysokość 1,47 m, pozycjonują Skodę Rapid pomiędzy Fabią, a Octavią. Jest to model, który pojawi się jedynie na rynku indyjskim. Model produkcyjny, prezentowanego podczas targów motoryzacyjnych we Frankfurcie MissionL, trafi do europejskich salonów w przyszłym roku.

Produkowany w Indiach Rapid ma wzmocnić pozycję czeskiego producenta na tym ważnym rynku azjatyckim. Nowy model jest istotną częścią strategii wzrostu Skody, zgodnie z którą marka do 2018 roku zamierza osiągnąć globalną sprzedaż na poziomie co najmniej 1,5 miliona samochodów.

W Indiach - obecna od 2001 roku - firma stale zwiększa poziom sprzedaży swoich modeli. Od początku br. wzrósł on o około 50 proc.

Fabryka Volkswagena w indyjskiej miejscowości Pune powstała w 2009 roku. Po Fabii, Rapid jest drugim produkowanym tu modelem. Poza Pune, Skoda produkuje swe samochody również w Aurangabad, gdzie z taśm zjeżdżają modele Superb, Laura i Yeti - wszystkie przeznaczone na rynek indyjski.

 

oprac. Bartosz Sińczuk, Źródło: Skoda

ZOBACZ TAKŻE:

Salon Frankfurt 2011 | Skoda MissionL

Skoda ma swojego Upa!

Skoda Octavia - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.