Gliwice ruszają z produkcją Astry GTC

W najbliższy piątek, w zakładach GM Manufacturing Poland w Gliwicach rozpocznie się produkcja dwudrzwiowej wersji Opla Astry

Zrób zdjęcie i wygraj komplet opon!

Jak możemy przeczytać na stronach Instytutu Samar , przygotowanie fabryki do produkcji nowego modelu kosztowało 325 mln zł. Firma nie nie ma złudzeń, że auto będzie ich najlepiej sprzedającym się produktem. Inwestycja powinna się jednak opłacić, bo już dziś na auto czeka długa kolejka klientów, m.in. z Hiszpanii, Francji i Niemiec.

Dwudrzwiowa Astra to kolejny model, produkowany dla Opla w gliwickich zakładach. Obecnie z linii montażowych zjeżdżają już pięciodrzwiowa wersja Astry IV i sedan III generacji, a w 2013 roku do gamy dołączy nowa Astra w wersji cabrio.

Astra GTC dostępna będzie wraz z czterema silnikami o mocy od 120 KM do 180 KM. Podstawowa jednostka benzynowa ma pojemność 1,4 l i generuje 120 lub 140 KM. Najmocniejsza jednostka to 1.6 Turbo o mocy 180 KM. Wersja OPC pojawi się w 2012 roku.

W momencie wejścia do sprzedaży Opel Astra GTC dostępny będzie z jednym dieslem - dwulitrową jednostką osiągającą moc 165 KM i moment 380 Nm. Od początku 2012 roku, do gamy dołączy nowy silnik 1.7 CDTI (100 KM i 130 KM). Będzie on montowany w wersjach CDTI ecoFLEX.

Wszystkie silniki będą standardowo współpracować z sześciostopniowymi skrzyniami ręcznymi. Sześciobiegowe automaty będą dostępne z silnikiem benzynowym 1.4 turbo i 2.0 CDTI od początku przyszłego roku.

Bartosz Sińczuk

ZOBACZ TAKŻE:

1,5 mln Astry z Gliwic

Opel Astra 1.6 Turbo | Za kierownicą

Opel Astra - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.