Zakotłuje się w Kotlinie Kłodzkiej

Kotlina mocy w wersji dla każdego startuje już w czwartek. Wystarczy się zapisać i przyjechać na Dolny Śląsk. A kto chce tylko podziwiać, będzie miał okazję zobaczyć nie tylko Porsche i Ferrari ale także jedyny w swoim rodzaju BAC Mono oraz Artegę GT

Imprezę (13-16 października) firmuje Piotr R. Frankowski - były redaktor naczelny polskiej edycji magazynu "TopGear". To właśnie ten magazyn, co roku organizuje pod nazwą Kotlina Mocy, test dziennikarki. Teraz impreza Motozone Kotlina Mocy 2011 dostępna jest dla każdego. W piątek na kręte i trudne odcinki drogi Dolnego Śląska wyjadą uczestnicy pierwszej edycji imprezy. Kawalkada supersportowych aut ruszy specjalnie przygotowaną trasą. Uczestnicy startują jednocześnie z kilku miast w Polsce w czwartek, 13 października. Piątek to dzień, kiedy kawalkada ryczących aut przejedzie przez ulice Bystrzycy, Polanicy, Ząbkowic Śląskich i Wambierzyc.

Swoje umiejętności za kierownicą zaprezentuje także Inessa Tushkanova - niezwykłej urody zawodniczka rajdowa. Zobacz niezwykłą galerię

Najbardziej atrakcyjnym dniem dla widzów, turystów i pasjonatów motoryzacji będzie sobota. Już o godz. 10 rano będzie można zwiedzać park maszyn w Lądku, gdzie odbędzie się start do prób sportowych. Około 14 wszystkie samochody będzie można zobaczyć przed Uzdrowiskiem Lądek - Długopole. Stamtąd w wielkiej paradzie przejadą ulicami Lądka i Stronia.

Niespodzianką podczas Kotliny Mocy 2011 będzie brytyjski samochód sportowy BAC Mono, który po raz pierwszy pojedzie po drodze publicznej. To jednomiejscowe auto, dopuszczone do ruchu ulicznego, ale nadające się wyśmienicie do jazdy po torze wyścigowym. Auto z kompozytów waży zaledwie 540 kilogramów, rozpędza się do 100 km/h w niecałe 3 sekundy i osiąga prędkość maksymalną 272 km/h. Napędzany jest 4-cylindrowym wolnossącym silnikiem Cosworth o pojemności 2,3 litra i mocy 280 KM, połączonym z sekwencyjną skrzynią biegów Hewland FTR.

Patron medialny:

Juliusz Szalek

ZOBACZ TAKŻE:

Wyślij zdjęcie i wygraj opony | konkurs

Zapomniany Mercedes Gullwing 300 SL

Ford GT40 | wideo

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.