Wypożycz samochód elektryczny

W Warszawie można już wypożyczyć samochód elektryczny. Za dobę jazdy Mitsubishi i-MiEV lub Peugeotem iOn trzeba wyłożyć 409 zł brutto

Zrób zdjęcie i wygraj komplet opon!

Wypożyczalnia Express wraz z firmą e+ wprowadziła do swojej oferty wynajmu aut modele z napędem elektrycznym - Mitsubshi i-MiEV oraz Peugeot iOn. Obecnie można je wypożyczyć w Warszawie, a już niedługo w kolejnych polskich miastach.

Niestety, za dobę jazdy "wtyczkowozem" trzeba zapłacić aż 359 zł (plus 50 zł opłaty przygotowawczej). Dla porównania, za 99 zł można z wypożyczalni wyjechać samochodem klasy C (Opel Astra, Skoda Octavia, Ford Focus, Hyundai i30, cena również nie zawiera opłaty przygotowawczej). Pocieszeniem niech będzie fakt, że wynajmujący ma bezpłatny dostęp do dwunastu punktów ładowania akumulatorów, zainstalowanych w czterech największych stołecznych centrach handlowych. Szkoda, że organizatorzy nie pokusili się o ustalenie niższej ceny wynajmu. Szczegółowy cennik znajduje się na stronach wypożyczalni Express .

Wprowadzenie możliwości wynajmu aut elektrycznych (...) stwarza szansę sprawdzenia ich zalet bez konieczności zakupu samochodu, którego cena jest na razie relatywnie wysoka. Warto także zaznaczyć, iż nie tylko największe miasta w Europie jak Berlin, Paryż czy Londyn otwierają się na poszukiwanie nowych sposobów rozładowywania ruchu przy jednoczesnym minimalizowaniu ilości emisji spalin. W Krakowie mówi się o możliwości  przejazdu samochodów z napędem elektrycznym przez strefę A wokół Rynku Głównego, a w Warszawie - o dopuszczeniu ich na bus-pasy. Część władz miejskich rozważa też zwolnienie takich aut z opłat za strefy parkowania. - mówi Hubert Laszczyk, prezes zarządu wypożyczalni Express.

msob

ZOBACZ TAKŻE:

Mitsubishi i-MiEV kontra mały turbodiesel

Elektryzująca przyszłość według Peugeota

Mitsubishi Colt - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Agora SA