Nowe Subaru Impreza | Galeria

W segmencie kompaktów jak zawsze gorąco. Obok nowej Hondy Civic i odświeżonej Mazdy 3, już niedługo pojawi się czwarta generacja Subaru Imprezy

Kolejne wcielenie Subaru Imprezy to stylistyczna ewolucja poprzednika. Poza wyrazistym spojrzeniem i pękatymi nadkolami, próżno szukać tu elementów odcinających się od pozostałych kompaktów. Karoseria z wydłużonym o 2,5 cm rozstawem osi (do 264,5 cm) i daleko odsuniętym do przodu słupkiem A obiecuje za to sporo przestrzeni dla pasażerów. Dzięki cieńszym słupkom poprawić ma się również widoczność z miejsca kierowcy. Za drzwiami czeka po japońsku poukładany kokpit z atrakcyjnymi zegarami, podobnymi do tych w Legacy, oraz kopułką z wyświetlaczem komputera na konsoli środkowej.

Pod maskę wersji amerykańskiej trafi 2-litrowy bokser, za pośrednictwem 5-biegowej ręcznej skrzyni lub bezstopniowej skrzyni CVT drugiej generacji przekazujący moment obrotowy do kół obydwu osi. Zajmie on miejsce montowanej dotychczas jednostki o pojemności 2,5 litra. Generuje moc 148 KM i 197 Nm maksymalnego momentu obrotowego, zużywając średnio 6,5 l/100 km. To rekord wśród aut z napędem na wszystkie koła. Właśnie niewielki apetyt stał się priorytetem Subaru - Impreza jest bardziej aerodynamiczna i lżejsza od poprzedniczki (wersja 2-litrowa waży 1320 kg zamiast 1345 kg).

Na Starym Kontynencie model zadebiutuje z nowym, benzynowym bokserem o pojemności 1,6 litra, sprzężony z ręczną skrzynią o 5 przełożeniach lub bezstopniową przekładnią CVT drugiej generacji, a także wspomnianym, 2-litrowym benzyniakiem oraz turbodieslem o tej samej pojemności. Pojawi się crossover XV , o którym więcej pisaliśmy przy okazji nowości salonu samochodowego we Frankfurcie.

Zapraszamy do galerii zdjęć Subaru Imprezy .

Marcin Sobolewski

ZOBACZ TAKŻE:

Szalona Impreza V10 - WIDEO

Subaru Impreza WRX STI - tym razem sedan

Subaru Impreza - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.