Pachnąca nowością Toyota MR2...

...do kupienia za 20 tysięcy dolarów. Warto?

Tylnonapędowa MR-dwójka z umieszczonym centralnie silnikiem nie bez powodu zwana jest "Ferrari dla ubogich". Japońscy inżynierowie marzyli o stworzeniu taniego auta sportowego, a nietypowo zlokalizowany układ napędowy miał służyć idealnemu rozkładowi masy.

I udało się! Zaprezentowana w 1984 roku Toyota MR2 dysponowała niewielkim benzyniakiem o pojemności 1,6 litra (128 KM), ale przez ówczesnych dziennikarzy motoryzacyjnych pod względem frajdy z jazdy była porównywana nawet z Testarossą. Nikt nie spodziewał się, że ważący niewiele ponad tonę wóz ma w sobie tyle energii, a szczególnie, że będzie wozić na masce znaczek zdroworozsądkowo postrzeganej Toyoty.

Trzy lata po premierze pojawiła się MR2 z silnikiem wspomaganym sprężarką. 145 koni w starciu z 1190 kg gwarantowało przyspieszenie do setki w czasie zaledwie 7 s. Właśnie taki egzemplarz pojawił się na portalu aukcyjnym eBay. Ma całe 22 tysiące mil przebiegu (około 35 tysięcy kilometrów), bogate wyposażenie (klimatyzacja, dach targa, skórzana tapicerka) i wygląda jak marzenie. Oryginalny lakier, pełna dokumentacja, życie spędzone w garażu, a do tego komplet szprychowych obręczy z nowiutkimi oponami Toyo. Fanów motoryzacyjnych klimatów z lat 80. musimy jednak uprzedzić, że za przyjemność z jazdy "nową, ale 23-letnią" MR-dwójką trzeba wyłożyć 20 tysięcy dolarów plus transportu i opłaty celne.

Marcin Sobolewski, źródło: eBay

ZOBACZ TAKŻE:

Toyota MR2 - TEST

Najlepsze sportowe auta lat 80.

Toyota MR2 - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.