A1 za darmo - przez 3 m-ce

Przez trzy miesiące autostrada A1 między Toruniem a Nowymi Marzami będzie darmowa. Później za przejazd tym odcinkiem kierowcy zapłacą 12,30 zł. Najwcześniej w listopadzie ma zapaść decyzja w sprawie opłat na toruńskiej obwodnicy

62-kilometrowy odcinek autostrady A1 z Torunia do Nowych Marz k. Grudziądza ruszy 14 października wieczorem. Zgodnie z obowiązującymi w naszym kraju przepisami dwa tygodnie przed tą datą minister infrastruktury musiał zdecydować o wysokości opłat za przejazd nową trasą i ewentualnych ulgach.

- Spółka Gdańsk Transport Company [koncesjonariusz północnego fragmentu A1 - red.] powiadomiła nas, że jest gotowa otworzyć drogę na odcinku Nowe Marzy - Toruń - mówi Mikołaj Karpiński, rzecznik prasowy resortu infrastruktury. - W związku z tym minister Cezary Grabarczyk zdecydował o wyznaczeniu 90-dniowego okresu, w którym nie będą pobierane opłaty za jazdę tym fragmentem trasy.

Dzięki temu przynajmniej przez trzy miesiące kierowcy pojadą za darmo obwodnicą naszego miasta. W listopadzie ma zapaść decyzja w sprawie przyszłych opłat na tym odcinku autostrady. - Przez pierwszy miesiąc chcemy przeprowadzić badania oraz analizy i zobaczyć, jakie jest rzeczywiste zainteresowanie tym fragmentem - tłumaczy Karpiński. - Dopiero po ich zakończeniu będziemy mogli stwierdzić, czy stać nas na darmową obwodnicę do czasu zakończenia budowy nowego toruńskiego mostu drogowego.

Za darmo do Nowych Marz kierowcy będą jeździć do 14 stycznia. Później za przejazd każdym kilometrem autostrady kierowcy zapłacą niecałe 20 gr. Za kurs z Torunia na Wybrzeże trzeba będzie wyłożyć 29,9 zł. Przejazd całym 152-kilometrowym odcinkiem autostrady przy maksymalnej dopuszczalnej prędkości 140 km/h zajmie 65 minut.

Cały artykuł znajdziesz tutaj

ZOBACZ TAKŻE:

A4: Autostrada przez mękę

Citroen C4 - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.