Peugeot 4008 - do trzech razy sztuka

Przed Mitsubishi ASX trudny okres. Pod koniec ubiegłego tygodnia kompaktowego crossovera zaprezentował Citroen, a dziś poznaliśmy twarz - nie mniej atrakcyjnego - Peugeota 4008

Citroen C4 Aircross

Podobnie jak to miało miejsce w przypadku Mitsubishi Outlandera i i jego francuskich kuzynów - Peugeota 4007 i Citroena C-Crossera, ASX również doczekał się odpowiedzi ze strony PSA. Pierwszy cios zadał Citroen z modelem C4 Aircross, teraz do gry wchodzi Peugeot z modelem 4008. Tak jak w przypadku większego SUV-a, mamy tu właściwie do czynienia z tymi samymi autami, tylko przystrojonymi w charakterystyczne, markowe "barwy".

Kompaktowy crossover Peugeota mierzy 434 cm długości, 180 cm szerokości i 163 cm wysokości, a odległość między osiami to 267 cm. Producent przygotował dla 4008 cztery silniki. Podstawową jednostką będzie 116-konne, benzynowe 1.6. Klienci preferujący mocniejsze "benzyny" będą mogli zamówić auto ze 150-konnym silnikiem o pojemności 2 litrów. Obie jednostki standardowo oferowane będą w tandemie z pięciobiegową skrzynią manualną. Opcjonalnie będzie można zamówić crossovera wyposażonego w bezstopniową przekładnię CVT.

Dla zwolenników silników wysokoprężnych pozostanie 112-konne 1.6 oraz silnik 2.0 rozwijający moc 150 koni mechanicznych. Oba diesle współpracować będą z sześciostopniową, ręczną skrzynią biegów.

Auto występować będzie w wersji z napędem na przednią oś oraz jako 4WD. W drugim przypadku kierowca, przy użyciu przełącznika, będzie mógł wybrać jeden z trzech trybów pracy układu. Pozycja "2WD" oznacza jazdę z napędem na koła przednie. W położeniu "4WD" system na bieżąco analizuje poziom przyczepności kół dołączając w razie potrzeby oś tylną. "LOCK" natomiast, jak sama nazwa wskazuje, pozwala napęd zblokować.

Cztery silniki, trzy skrzynie biegów i dwa rodzaje napędu. Jest w zatem w czym wybierać, prawda? To zależy. Jak wynika z oficjalnej informacji prasowej, w Europie auto dostępne będzie wyłącznie w wersji 4WD i silnikami wysokoprężnymi pod maską.

Bartosz Sińczuk

ZOBACZ TAKŻE:

Limitowany Peugeot 508 RXH w Polsce

Peugeot 508 | Pierwsza jazda

Peugeot 508 - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.