Charger najszybszym radiowozem

Dodge Charger Pursuit pokonał konkurencję - Chevroleta Caprice PPV i Forda Taurusa Interceptor - w stanowym teście radiowozów Michigan State Police's Vehicle Evaluation Test

Dodge Charger Pursuit zanotował najszybszy w historii czas okrążenia toru Grattan Raceway w Belding w stanie Michigan (1:33.70), a do tego uzyskał najlepsze wyniki w kategoriach hamowania, prowadzenia i osiągów. Dla przykładu, na przyspieszenie od 0 do 96 km/h potrzebował 5,83 s, a od 0 do 160 km/h - 13,65 s. Jego maksymalna prędkość to 242 km/h.

Pożegnanie Forda Crown Victorii

W porównaniu do modelu zeszłorocznego, Charger otrzymał inne przełożenie tylnego mostu, zmodyfikowane oprogramowanie silnika, wzmocnione hamulce, wygodniejsze przednie fotele oraz nowe piasty kół, chroniące przed wibracjami podczas hamowania.

Sercem Chargera Pursuit jest 5,7-litrowy motor V8 HEMI o mocy 375 KM i maksymalnym momencie obrotowym 528 Nm. Dodge proponuje policjantom również słabszą wersję, napędzaną 3,6-litrowym silnikiem V6 o mocy 296 KM i momencie 352 Nm. Auto w tej specyfikacji uzyskało czas okrążenia toru równy 1:37.71.

Marcin Sobolewski, źródło: Dodge, mototarget.pl

ZOBACZ TAKŻE:

Pierwszy Charger na aukcji

Palenie gumy Viperem | Wideo

Dodge - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.