Camaro ZL1 sprzedany na aukcji

Pierwszy egzemplarz Camaro ZL1, najmocniejszej odmiany muskularnego Chevroleta został wystawiony na aukcji. Cena jaką uzyskał to ćwierć miliona dolarów

Camaro ZL1 to najmocniejsza odmiana jaka wyjeżdża z fabryki. Pod maską znajduje się wielki V8 o pojemności 6,2 l (LSA) który dzięki doładowaniu osiąga moc 580 KM i moment o wartości 754 Nm. To czyni go najmocniejszym Camaro wszech czasów.

Camaro ZL1 dostarcza osiągi supersamochodu i technologię godną segmentu aut sportowych. ZL1 ma większą moc niż Ferrari 458, większy moment obrotowy, niż Aston Martin DB9 V12 i lepszy stosunek mocy do masy niż Porsche 911 Carrera GTS - powiedział Al Oppenheiser, szef inżynierów odpowiedzialny za Camaro

To niezaprzeczalnie wyjątkowy samochód. Tego samego zdania byli uczestnicy aukcji, na której wystawiono pierwsze ZL1. Samochód jednak wbrew oczekiwaniom nie jest pierwszym, jakie zjechało z taśmy produkcyjnej, a 69-tym. To zdaniem producenta ma uczcić jego protoplastę z 1969 roku, który powstał w liczbie zaledwie 69 sztuk.

Wystawione na aukcji Camaro ZL1 zostało pomalowane wyjątkowym lakierem Carbon Flash Metallic . Cena osiągnęła 250 tys. dolarów. Szczęśliwym nabywcą został Rick Hendrick, właściciel Hendrick Motorsport. Pieniądze z aukcji zasilą fundację YMCA w Południowej Nevadzie.

Marcin Lewandowski

ZOBACZ TAKŻE:

Chevrolet Camaro ZL1 - szczegóły i galeria

Camaro: ceny w Polsce - od 199,9 tys. zł

Chevrolet Camaro - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.