2,78 l/100 km w Skodzie Fabii 1.2 HTP

Zwycięstwo w jubileuszowym, trzydziestym już Economy Run zdobyli Marek Tribula i Martin Kadlec, prowadzący Skodę Fabię 1.2 HTP, która średnio zużyła 2,78 l/100 km

W tym roku na starcie liczącej 325,9 km trasy położonej niedaleko Mladá Boleslav stanęło 59 drużyn. Start i meta zawodów organizowanych przez Automotoklub Mladá Boleslav znajdował się w miejscowości Kosmonosy. Celem zawodów, jak co roku, było pokonanie trasy przy jak najniższym poziomie spalania paliwa.

Do rywalizacji stanęły modele reprezentujące całe portfolio Skody, z silnikami diesla oraz z jednostkami benzynowymi. Oprócz tego, konkurowały ze sobą również samochody w specjalnych kategoriach, na przykład "Historic". Jej zwycięzcami zostali Petr Horn~eek i Michal Freyvald, prowadzący Skodę Felicię z 1997 r., która zużyła średnio 4,069 l/100 km.

Punkty przyznawano za całkowite zużycie paliwa, emisję CO2, średnią prędkość, a także za różnicę pomiędzy spalaniem uzyskanym podczas przejazdu, a spalaniem, jakie podawane jest przez producenta. Poza drużynami z Czech, do rywalizacji stanęły drużyny kierowców z różnych krajów środkowoeuropejskich. Po raz pierwszy w Economy Run wzięli też udział kierowcy niepełnosprawni.

Zwycięstwo w jubileuszowym, trzydziestym już Economy Run zdobyli Marek Tribula i Martin Kadlec, prowadzący Skodę Fabię 1.2 HTP, która średnio zużyła 2,78 l/100 km.

Źródło: Skoda

ZOBACZ TAKŻE:

20 lat Skody i Volkswagena

Dlaczego Polacy nie lubią Skody?

Skoda Fabia - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.