Hybrydowe BMW X6 jednak żyje

Informacje o śmierci BMW X6 ActiveHybrid okazały się przedwczesne. Auto zniknie z salonów ale tylko w Stanach Zjednoczonych. W Europie będzie nadal sprzedawane. Co więcej, do końca roku firma wprowadzi u nas kolejny model hybrydowy

Dwa dni temu, w artykule Koniec hybrydowego BMW X6 pisaliśmy o planach wycofania X6 ActiveHybrid z oferty BMW. Taka informacja wypłynęła z amerykańskiego oddziału firmy. Auto rzeczywiście zniknie z salonów, ale tylko na wybranych rynkach.

Zarówno model BMW ActiveHybrid X6 jak i BMW ActiveHybrid 7 są nadal dostępne dla klientów. Pod koniec 2011 roku do palety dołączy model BMW ActiveHybrid 5, trzeci samochód hybrydowy marki BMW, który trafi do sprzedaży w pierwszej połowie 2012 roku. BMW ActiveHybrid X6 nie będzie oferowany w palecie modelowej w 2012 roku ale tylko na niektórych rynkach (np. w Stanach Zjednoczonych) - wyjaśnia Piotr Sielicki z BMW Polska.

Zastanawiamy się, gdzie jak nie w Stanach hybrydowe X6 miało rację bytu. No bo ilu europejczyków będzie gotowych wydać 490 tys. zł na ekologiczna wersję auta? Tym bardziej, że dokładając zaledwie 13 tys. zł. można wyjechać z salonu najmocniejszą wersją M (555 KM).

Bartosz Sińczuk

ZOBACZ TAKŻE:

BMW X5 i X6 na nowy sezon

BMW X6 i pięć miejsc na pokładzie

BMW X6 - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.