Italia Spider w swoim żywiole | Wideo

Dla niektórych sylwetka Italii jest zbyt delikatna, cukierkowa, mało męska. Nie wolno jednak zapominać, że ten czerwony słodziak to prawdziwa, sportowa bestia. Ferrari przypomina o tym przy okazji debiutu otwartej wersji 458

Wersję Spider wprawia w ruch - ten sam co w przypadku coupe - wysokoobrotowy silnik V8 o pojemności 4,5 litra, mocy 570 koni przy 9000 obr./min i maksymalnym momencie obrotowym 540 Nm przy 6000 obr./min. Siła napędowa trafi do tylnych kół za pośrednictwem 7-stopniowej przekładni dwusprzęgłowej.

Auto wyposażono w aluminiowy, składany dach. Włosi chwalą się, że jest on o 25 kg lżejszy od miękkiego poszycia, stosowanego w poprzedniku, a w dodatku bardzo szybko się rozkłada. Transformacja z coupe w kabriolet trwa jedynie 14 s. Konstrukcja ta pozwoliła dodatkowo na wygospodarowanie schowka na bagaże za fotelami. Wyżej kryje się elektrycznie sterowany wiatrołap, który niweluje zawirowania powietrza w kabinie i umożliwia - przynajmniej według Ferrari - "normalną" rozmowę pasażerów nawet przy prędkości ponad 200 km/h.

Ferrari 458 Italia Spider

Bartosz Sińczuk

ZOBACZ TAKŻE:

Ferrari 458 Italia zrzuca dach

Ferrari FF rozprostowuje kości - WIDEO

Ferrari - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.