Limitowany Peugeot 508 RXH w Polsce

Polska została jednym z 12 europejskich krajów, do których trafi limitowana edycja hybrydowego Peugeota 508 RXH

Poza Polską, Peugeot 508 RXH trafi do sprzedaży w Niemczech, Austrii, Belgii, Hiszpanii, Francji, Włoszech, Luksemburgu, Holandii, Portugalii, Wielkiej Brytanii i Szwajcarii. Francuzi wyprodukują jedynie 300 takich aut.

Jak dowiedzieliśmy się w polskim przedstawicielstwie Peugeota, na nasze drogi wyjedzie nie więcej niż 10 egzemplarzy 508 RXH. Nieznana jest jeszcze dokładna cena modelu. We Francji kosztuje on 48 950 euro.

Przypomnijmy, że przednie koła Peugeota 508 RXH wprawia w ruch 2-litrowy turbodiesel o mocy 163 koni. Koła tylnej osi napędza z kolei 37-konny silnik elektryczny, zasilany energią z baterii niklowo-metalowo-wodorowych. Hybrydowy układ współpracuje z przekładnią zautomatyzowaną i generuje moc 200 koni oraz maksymalny moment obrotowy 450 Nm. Francuzi chwalą się wyjątkowo niskim apetytem na olej napędowy, średnio 4 l/100 km. Kierowca ma do wyboru cztery tryby pracy napędu: automatyczny, 4WD, sportowy oraz ZEV, który umożliwia poruszanie się jedynie z wykorzystaniem motoru elektrycznego.

Poza dodatkowymi osłonami nadwozia i napędem na 4 koła, "terenowość" Peugeota 508 RXH objawia się w zwiększonym o 5 cm prześwicie i poszerzonym o 4 cm rozstawie kół. W związku z montażem elementów napędu hybrydowego, pojemność kufra spadła z 518 do 423 l.

Hybrydowa 508-ka dostępna jest w jednym i jedynym kolorze nadwozia - brązowym Calern, a na jej pokładzie znajdziemy pełne dostępne wyposażenie, m.in. skórzaną tapicerkę, system bezkluczykowy oraz nagłośnienie JBL. Klienci odbiorą zamówione samochody wiosną 2012 roku.

 

Zapraszamy do galerii zdjęć Peugeota 508 RXH .

Marcin Sobolewski

ZOBACZ TAKŻE:

Peugeot 508 - PIERWSZA JAZDA

Ceny Peugeota 508 w Polsce

Peugeot 508 - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Agora SA