Salon Frankfurt 2011 | Kia Rio 3d | Galeria

Nowy rywal Volkswagena Polo, Skody Fabii i Opla Corsy wjechał właśnie do Polskich salonów Kii. Póki co, dostępny jest wyłącznie w wersji z pięciorgiem drzwi, ale już niebawem ofertę wzbogaci Rio w wersji trzydrzwiowej

Zaprojektowana w Europie pod okiem Petera Schreyera nawet w wersji pięciodrzwiowej wygląda lekko, proporcjonalnie i zgrabnie. A jak prezentuje się z jedną parą drzwi? Dzis możecie się o tym przekonać zaglądając do naszej galerii, a pod koniec roku wybierając się do polskich salonów Kii.

Jakie silniki przygotował koreański producent dla swojego malucha? W ofercie znajdą się dwie jednostki benzynowe ze zmiennymi fazami rozrządu 1.2 85 KM i 1.4 109 KM oraz diesel 1.1 75 KM. W 20112 ofertę uzupełni diesel 1.4 o mocy 90 KM. Tylko silnik 1.2 współpracuje ze skrzynią 5-biegową, pozostałe z 6-stopniowymi. Kia Rio z podstawowym silnikiem w wersji wyposażenia M kosztuje 37 990 zł. Zobacz szczegółowy cennik .

Mieliśmy okazję jeździć małą Kią podczas europejskiej prezentacji nowego modelu. Nasze wrażenia znajdziecie w Kia Rio | Pierwsza jazda .

Bartosz Sińczuk

ZOBACZ TAKŻE:

Kia Picanto | Pierwsza jazda

Kia Sportage 2.0 CRDi - TEST WIDEO

Kia Rio - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.